Paintball Oyuncuları En Çok Nelere Dikkat Etmelidir

0 309

Paintball zamanın en eğlenceli oyunları arasında yer almaktadır. Her geçen gün paintball sever sayısı da artarak çoğalmaktadır. Peki, paintball oyuncuları en çok nelere dikkat etmelidir? bu oyun hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Paintball Oyunu Kuralları

Öncelikle bir savaş ve taktik oyunu olduğu için paintball oyunu oynarken hakem direktiflerini dikkate almak gerekir. Boyalı silahlar tarafından kim yara almış ise oyundan elenir. Boyanın ebatı sıyrık kadar ise ya da başka oyuncudan boya sıçramış ise bunlar oyundan çıkmanızı gerektirmez. Elenen oyuncunun vermesi oyun kuralları içerisinde yer alır. Paintball oyunu zevkli ve büyüklerin oynadığı bir oyundur. Paintball oyunu iki grup halinde oynanır. Paintball oyunu oynanırken oyuncular parkur dışına çıkamaz. Bu oyun oynanırken olması gereken kurallar bunlar olmaktadır. Bununla birlikte boyalardan sakınmak için kamuflaj giysiler kullanılması, kask ve maskeler oyun boyunca ve oyun bittikten sonra direktif gelene dek çıkarılmamalıdır. Paintball oyunu oynanırken fiziksel temas yasaktır.

Oyun Hakkında Kısa Bilgi

Paintball oyunu boya topu olarak ta bilinmektedir. Rakip takımı vurmaya yönelik 2 gurupla oynanır. Her gurupta en az 4 kişi olmalıdır. Aksiyon dolu bir oyun olan boya topu stretijilere dayalıdır. Boya topu oyununda var olan bir senaryo üzerine oyun oynanır. Hangi takımın bütün oyuncuları vurulursa oyun biter ve boya topu oyununu diğer gurup kazanmış olur. Boya topu oyununda özel giysiler, maske, plastik mermili boyalar kullanılmaktadır. Boya topu oyununda kullanılan boyalar çevreye ve insana zarar vermemektedir.

Boya topu olarak ta bilinen paintball oyunu 20 yıldan beri bilinmesine rağmen popülerliliği son bir kaç yıldır artmıştır. Kolay bir oyun olan bu oyun 90 dakikalık süreçte oynanmaktadır. İlk 15 dakika hazırlık süresi sonraki 15 dakika brifing ve taktikler kalan 60 dakika ise boya topu oyunu aktif olarak başlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.