Paintball’da En İlginç Taktikler

0 4

Paintball en az iki guruptan oluşan boyalarla yapılan bir savaş oyunudur. 2000 yıllarından bu yana popülaritesi her geçen gün artarak devam etmektedir. Eğlenceli olduğu kadar taktiksel eylemler oyuna aksiyon katmaktadır. Bu oyunu oynamadan önce paintball’da en ilginç taktikler neler olmalıdır? Diye oyun öncesi hazırlık yapmak galibiyet açısından önemli olacaktır.

Paintball İçin Taktik Önerileri

Oyun anında vurulma korkusunu bir kenara atarak bakarak hedef atış yapın. Böylelikle hedefi görerek atış isabet edecek aynı zamanda boya mühimmatını istikrarlı kullanmış olursunuz.

Size verilen koruyucu mühimmattan biri olan silahı gez, gör, arpacık kuralına göre kullanın. Böylelikle görüş açınız ve silahınız aynı hizada olacak ve hedef 12’den vurulacaktır.

Takım halinde ve sürekli hareket halinde bulunmak size avantaj kazandıracak bir diğer taktik olacaktır. Oyunda yer alan mevzileri sürekli olarak değiştirin ve hedef şaşırtın. Mevzi değiştirirken takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak sizi galibiyete yaklaştıracaktır.

Taktiklerinizi farklı açılardan uygulayın bazen orta saldırı bazen kanat saldırı ya da kendinizce uygun taktikler geliştirin. Bayrağı alım işini takımın en iyi koşan elemanına bırakın. Görev bölümü yapın. El ve mimikler ile takım iletişimini geliştirin.

Stratejilerin Galip Geldiği Oyun

Paintball oynamaya karar verirken öncelikle iyi bir futbol oyununda takımı hangi özelliklere göre seçiyor iseniz bu oyunda da önce ekibinizi iyi seçmelisiniz. iyi koşan, iyi gizlenen, hedefi tam vuran, taktikleri amaca yönelik olan, silahı iyi kullanan ve 5 duyu organını en iyi kullanan kişileri seçiniz. Ayrıca mühimmat bu oyunda önemli olduğu için profesyonel kullanma taktikleri geliştirin. Karşı taraftaki güçlü elemanları yok edin öncelikle. Takım başkanını muhakkak dinleyin. Ufak tefek teferruatlar olsa bile bu kuralları gözden geçirin, yeni stratejiler geliştirin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.