Paintball Kıyafetleri Bizi Korur mu?

0 438

Paintball oyunu, temelinde stratejiye dayanan ve takımlar arasında oynandığı için daha da eğlenceli olan bir oyundur. Oyunun oynanması için bazı şartların ve gereklerin yerine getirilmesi gerekir. En başta yapılması gereken ise oyun için gerekli alanın ve engellerin hazırlanmasıdır. Oyun doğal bir alanda hazırlanan engeller içinde ve en az 6 kişiden oluşan iki grup arasında oynanır. Paintball sahası bunu sağlayacak donanıma sahip olmalıdır. Bir başka donanım ise kıyafetlerdir. Maske ve tulumdan oluşan kıyafet hakkında paintball’da kıyafetleri bizi korur mu? Tarzında sorular oluşabilir. Bunun cevabı ise ilk kez oynayacaklar için merak konusu olabilir.

Paintball Kıyafetleri

Paintball oynamak için gereken kıyafetler tulum, maske ve eldivenden oluşur. Bunların amacı boya topları saldırısını engellemek veya zarar görmenize mani olmaktır. Çünkü oyunun temelindeki amaca göre yapılan işlem boya toplarının atılmasıdır. Boya toplarının zarar vermemesi için de altına giyilen kıyafetlere ek olarak verilen tulum sizi korumaya yetecektir. En fazla karşılaşacağınız sorun tulumun altına geçen boya olacaktır. Boya da su bazlı olduğundan dolayı sadece yıkama ile çıkabilecektir.

Diğer Ekipmanlar da Korur mu?

Kıyafetlere ek olarak kullanmak zorunda olduğunuz maske, eldiven gibi aksesuarlar da sizi korumak için verilir. Bunların takılması halinde de kesinlikle bir sorun yaşamamanız sağlanır. Bunun için verilen malzemeleri tamamen kullandığınızdan ve doğru şekilde ayarladığınızdan emin olmalısınız. Bu sayede korunmak için gereken tüm önlemleri almış sayılırsınız. İlk kez illegal bahis siteleri   oynayacaklar için önlem almak noktasında dikkatli olmak her zaman yarar sağlar. Çünkü oyun kurallarına karşı bilgisi olmayan birisi zarar görme ihtimali ile oyunu rahat şekilde oynamayabilir. Korkacak hiç bir şey olmadığını bilerek gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.