Paintball Oynanacak Alanın Ölçüleri Var mıdır?

0 4

Paintbal oyunu geniş bir alanda oynanan ve doğal ortamda oynanmasının daha iyi olduğu bir strateji eğlencesidir. Tekli oynanmaması ve grup ile birlikte hareket ederek kazanma hissinin yaşanması adına mutlaka denenmesi gereken bir olaydır. Bunun için paintball oynanacak alanın ölçüleri var mıdır? tarzında bir sorunun olmazsa olmaz bir ölçüsünden bahsetmek mümkün değildir. Çünkü geniş bir alan ve iyi değerlendirilmiş bir alan arasında tercih yapmanın zorluğuna benzeyen bu durum hakkında oyun kuralları içinde geçen herhangi bir belirleyici de bulunmaz. Paintball sahası oynayanların sıkılmadan hareket edecekleri bir alan olmalıdır.

Genel Ölçüler

Yazılı olarak herhangi bir kural olmamasına karşın ideal olarak belirlenen ve işletmelerin uygulamaları yönünde tavsiye edilen rakamlar ise 30 metreye 50 metre ebatında bir alandır. Böylelikle daha eğlenceli ve oyun oynanması daha mümkün bir alan elde edilmesi söz konusu olur. Bunun için siz de ilk kez oyun oynayacaksanız ve alanın nasıl olması gerektiği hakkında net bilgiye sahip değilseniz randevu almadan önce mutlaka bu tarz detayları kontrol etmelisiniz. Çünkü ekipman ve sahanın yerli yerinde olmaması sizin eğlencenizin kalitesini direkt şekilde etkileyen etmenlerdir.

Paintball Sahası Nasıl Olmalıdır?

Paintball sahasında olmazsa olmaz özelliklerden bir tanesi sahanın düzgün ve herşeyden önce düz bir zemine oturtulmasıdır. Bunun için zeminin düzenlenmesi ve herhangi bir yaralanmaya izin vermeyecek şekilde düzenlenmesi gerekir. Engellerin de parkura göre ve stratejik şekilde düzenlenmesi gerekecektir. Bu şekilde olması hem daha çok oyuncu çekmesine imkan tanırken hem de daha eğlenceli bir oyun atmosferinin oluşmasına zemin hazırlar. Böylelikle siz de kaliteli şekilde oyun oynamanın ve takımınızla kazanmanın tadını yaşamaya başlarsınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.