Paintball Boya Topu Zarar Verir mi?

0 3

Paintball günümüzde bir çok ülkede oynanan ve grup aktiviteleri içerisinde en çok tercih edilen grup oyunlarından birisidir. Paintball dünyada sahip olduğu federasyonu ile beraber resmi olarak tanınan bir aksiyon oyunudur. Bu oyun geçmişte çok daha zorlu şartlarda oynanarak ortaya çıksa da günümüzde kontrollü ve özel ayarlanmış alanlar içerisinde özel ekipman ve koruyucu giysiler giyilerek oynanmaktadır. Gerekli güvenlik önlemleri alındığında ise herhangi bir tehlike içermemektedir. Yinede oyuna alışkın olmayanların bu güçlü silahları gördükleri zaman akıllarına paintball boya topu zarar verir mi? sorusu takılmaktadır.

Paintball Ekipmanları

Taktiksel savaş stratejisine sahip olan bu oyun oynanırken basınçlı gaz ile 50 kalibrelik boya topları atan silahlar kullanılmaktadır. Bu silahlar yaklaşık 50 metre menzile sahip ve oldukça güçlü silahlardır. Korumasız olarak ve yakın mesafeden ateş edilmesi ciddi yaralanmalara veya fiziksel zarara yol açabilir. Bu sebeple paintball mutlaka koruyucu giysiler tam olarak giyilerek ve kontrollü olarak oynanmalıdır. Oyun içerisinde oyuncular bir koruyucu maske, koruyucu tulum kıyafet ve eldiven ile kendilerini olası zararlardan korurlar. Bu kıyafetler giyildiği ve oyun kurallarına uyulduğu taktirde piantball boya topu zarar veremeyecektir.

Paintball Boya Topu

Paintball boya topu 50 kalibrelik yuvarlak bilye şeklinde toplardır. Bu toplar gıda boyası ile yapılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi gerekli ekipmanların giyilmesi halinde bu toplar kişiye zarar veremeyecek şekilde ayarlanmıştır. Çünkü çarptığı alanda parçalanarak boya bulaştırmaktadır. Bu boyada gıda boyası olması sebebiyle hiç bir leke bırakmaz ve su ile temizlenmesi sonucu kolaylıkla çıkabilmektedir. Fakat çıplak tene veya koruyucu giysi giymemiş birinin oyuna dahil olması halinde ateş edilmesi yaralanmalara yol açacağı için maç içerisinde veya çevresinde bu şekilde kişilerin dolaşmasına izin verilmemektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.