Paintball Saha Çeşitleri Nelerdir?

0 2

Paintball oyunu oldukça geniş bir senaryodur. Bu oyunda en çok oynanan tek, çift bayrak oyunu olarak geçmektedir. Oyun türünde çeşit olarak hangi tarzı isterseniz oynayabilirsiniz. Oyunda sürekli ve devam gösteren olay bayraktır. Peki, paintball saha çeşitleri nelerdir?

Fastballs: Dört dikişli, İki dikişli, Kesici, Bölücü ve Çatallı

Breaking Balls: Curveball, Slider, Slurve ve Screwball

Değişim: Değişim, Palmball, Daire Değişimi

Sahaları Tanımlamayı Öğrenme

Sahaların listesi izleyebilmek için çok fazla bir şey gibi görünebilir, ancak her bir sürahinin sadece bu sahaların bir seçimini kullandığını unutmayın. Örneğin, Pedro Martinez, bir eğri topu, daire değişikliği, arada sırada bir kaydırıcı ve bir hızlı top atıyor. Oyundan önce sürahi hakkında biraz araştırma yapın.

İzleyeceğiniz Şeyler Bir Adım Belirlemenize Yardımcı Olur

Hız

Hareket – topun hareket ettiği genel yön

Break – yönündeki ani bir değişim

Bir zift belirlemenize yardımcı olabilecek birkaç şey daha vardır: top rotasyonu, serbest bırakma noktası ve kavrama. Ancak sıradan bir hayran kitlesi için biraz fazla olabilir.

Diyagramları Okuma

Dört dikişli Fastball: 85-100 mil En hızlı, en düz perde, hareket yok denecek kadar az.

İki dikişli Fastball: 80-90 mil, Ayrıca Sinker olarak da bilinir. Aşağıya doğru hareket eder ve serbest bırakmaya bağlı olarak, bazen sağ elli bir hitter (RHH) ile çalışır.

Kesici: 85-95 mil, Plakaya ulaştığı anda sağ elli bir hitterden (RHH) ayrılır. Bir sürgü ve bir fastball karışımı olara bilinir. Bir kaydırıcıdan daha hızlı ama bir fastboldan daha fazla hareketlidir.

Forkball: 75-85 mil, Bir splitter gibi, ama daha az, dramatik, daha kademeli aşağı doğru hareketi ile gerçekleşir.

Curveball: 70- 80 mil, yaygın olarak 12-6 eğri topu denir. 12-6 yukarıdan aşağıya harekete işaret eder (resim 12 ve 6’da elleri olan bir saat).

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.