Paintball Oynamaya Engel Durumlar Nelerdir?

0 159

Paintball son yıllarda beğenilen ve keyif verici bir oyun olmasına rağmen aslında bir spor dalıdır. Ve tüm sporlarda olduğu gibi bazı sağlık sorunları bu sporu yapmak için uygun değildir. Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan kişilerin, paintball oyununu oynamadan önce paintball oynamaya engel durumlar nelerdir? Konusunda bilgi edinmeleri şarttır. Paintball oyununu oynamaya engel durumlar bir kuralla belirlenmiş olmamasına rağmen, oyuna başlamadan önce hakem herhangi bir sağlık sorununuzun bulunup bulunmadığını sizlere sormaktadır. Paintball oyunu in fiziksel bir engel bulunmaması gerekmekte olup, böyle bir engeli bulunan kişilerin bu oyunu yalnızca izlemeleri önerilmektedir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunan kişiler her şeye rağmen paintball oyununu oynamak istediklerinde, bu sorumluluğun kendilerine ait olduğunu belirten bir evrak imzalamaları gerekir. Hakem bu durumda evrakı alarak paintball oynanılmasına müsaade edecektir.

Kalp Hastalığı

Paintball oyunu, oldukça hızlı ve aksiyon dolu bir oyundur. Bu oyunda koşma, saklanma, yerde sürüklenme gibi aşamalar mutlaka olacaktır. Savaşçılarla bağdaştırılan bu oyunda savaş ortamı hazırlanır. Koşma, yerde sürünme, engelleri geçme veya aksiyonel hareketler kalp sağlığı konusunda sorunu bulunan kişilere uygun olmamaktadır. Ayrıca paintball oyununda boya topu atımında oldukça heyecanlı ve atreksiyon dolu dakikalar yaşanmaktadır. Oyun içindeki bu detaylar kalp ritmini yükselten detaylardır. Bu sebeple kalp hastalığı bulunan kişilerin bu oyunu oynamaları önerilmemektedir.

Astım Hastalığı

Paintball oyunu özel çizgi ve dizayn gerektiren bir oyundur. Paintball oyunu toprak alanda ve doğal ortamda oynanılır. Toprak kokusu ve ağaçlık alanlar astım hastalarına zararlı olan alanlardır ve astım krizlerini tetiklemektedir. Toprak, yağmur ve çim kokusuna alerjisi olan astım hastalarının astım atakları yaşamamaları için paintball oyunu oynamaları sakıncalı olmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.