Paintball Oynamadan Evvel Bir Belge İsteniyor mu?

0 204

Paintball oyunu temelinde bir strateji oyunudur. Geniş ve doğal bir alanda gruplar arasında strateji temelli olarak oynanan ve birlikte hareket etmenin en güzel sonuçlarından bir tanesi olan kazanmanın yaşanması adına önemlidir. Oyun oynarken kullanılan boya topu ise oyun sırasında insanların yaralanmalarını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Amacı işaretleme ve oyunun kazananı kaybedeni arasında bir denge kurulmasını kolaylaştırmaktır. Bundan dolayı ilk kez oyun oynayacak kişiler paintball oynamadan evvel bir belge isteniyor mu? tarzında soruları akıllarına getirebilir. Aksine yaralama ve zarar verme gibi bir durumu olmayan bu oyun ülkemize geç gelmesinden dolayı insanların eksik bilgiler ile dolmasına neden olmuştur.

Paintball Nasıl Oynanır?

Paintball oynamak için en az 6 kişiden oluşan ikili bir grubun olması şarttır. Bu gruplar ellerindeki boya silahları yardımıyla birbirlerini işaretlemeye çalışırlar. İşaretlenen oyuncu elenmiş sayılır. En fazla kaybı bulunan takım oyun sonunda yanilmiş sayılır. Oyunun oynanması için geniş ve doğal bir alanın olması şarttır. Çünkü strateji oyunu olmasından dolayı doğal ortamlarda oynanması oyunun doğası gereği zorunludur demek yanlış olmaz. Ayrıca üzerinize uygun kıyafetler de firma tarafından sağlanır. Bunun için herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Paintball Tehlikeli Midir?

Paintball oynamak dışarıdan izleyen ve ilk kez bakan birisi için zararları varmış gibi görülebilir. Oyun sırasında ellerindeki silahı kullanan oyuncular silahın sadece boya topu atmak üzere tasarlandığını bilmelidir. Ayrıca boya toplarının da herhangi bir zarar verme özelliği bulunmaz. Bunun için bir belgenin istenmesi veya herhangi bir zararın ortaya çıkması söz konusu olmaz. Siz de henüz denemeyenlerden iseniz hemen arkadaşlarınızı toplamalı ve oyun oynamak için harekete geçmeye başlamalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.