Paintball Oyuncuları Neden Maske Takmalıdır?

0 150

Paintball yerleri doğa ile iç içe olan ve engellerin olduğu sahalardan oluşur. Gruplar şeklinde oynanan ve stratejiye dayanan oyun için dikkat ve planlı hareket etme büyük önem taşır. Oyunun kuralları basittir. İkişer grup ve bu grupları oluşturan en az 6 kişi olmalıdır. Ardından ise her grup temsilcisine boya silahları verilir. Boya silahları sadece boya topu ateşlemek içindir. Bundan dolayı paintball oyunu herhangi bir tehlike arz etmez. Ayrıca grupların birbirlerinden ne kadar süre içerisinde ne kadar kişiyi eleyeceklerine de dikkat etmek gerekir. Kıyafetler de oyunun temasına bağlı olarak koruma amaçlı verilir. Paintball oyuncuları neden maske takmalıdır?, neden kıyafet giymelidir? Sorularının cevabı ise tamamen korumadır.

Maskenin Görevi

elitbahis sikayet

Oyun sırasında ateşlenen boya topları hangi gruptan kaç kişinin elendiğini anlamak için renklidir. Bu topların ateşlenmesi tamamen kullanan kişinin kontrolünde olduğundan dolayı takım bireylerini alınan önlemler ile korumak gerekir. Bunun için de tulum, maske ve eldiven takılması gerekir. Bundan dolayı boyaların gelmesini veya zarar vermesini engellemek istenir. Maske yüzünüzü boyadan ve atışlardan korumak için kullanılır. Tulumlar ise tüm bedeninize karşı koruma görevi görür.

Maskesiz Oynanabilir Mi?

Paintball oynamak için doğa şartlarına uyum sağlamak ve oyunu kurallarına göre oynamak gerekir. Çünkü ancak bu şekilde grup olarak oyun oynamanın amacı hissedilebilir. Kurallardan bir tanesi de oyunu uygun kıyafetler ile oynamaktır. Aksi durumda oyunu oynama şansınız bulunmaz. Oyunda boya silahları ile size doğru gelecek olan boya topları yüzünüzde patlayabilir. Bunun olması isteyeceğiniz en son şeylerden bir tanesi olacaktır. Çünkü yüzünüzdeki hassas kısımların zarar görmesine neden olabilir. Maskesiz yani korumasız paintball oynamak iyi bir fikir değildir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.