Hiç Oynamayanlar İçin Paintball Taktikleri

0 2

Paintball dünya çapında oldukça ilgi gören ve kalabalık gruplar ile oynanan bir savaş oyunudur. Bu oyunda oyuncular birbirlerini boya tabancaları ile vurarak elemeye çalışırlar. Grup olarak savaş stratejisi geliştirilmesi ve bu doğrultuda hareket edilmesi gerekir. Peki, hiç oynamayanlar için paintball taktikleri nelerdir? İlk defa paintball oynamayı planlayanların oyun içerisinde dikkat etmeleri gereken konular nelerdir? Paintball geçmişte orman içerisinde ve ciddi yaşamsal koşullar göz önün alınarak ortaya çıkmış bir oyun olsa da günümüzde profesyonel olarak hazırlanmış sahalarda oynanan gerçek bir aksiyon oyunudur.

Paintball Taktikleri

Paintball’da ilk olarak saha iyi tanınmalı ve bu saha çerçevesinde hareket edilmelidir. Oyun içerisinde kimi zaman sadece karşı tarafı elemek gerekse de kimi oyunlarda farklı kurgular uygulanabilir. Bayrak kapma gibi kurgulanan bu oyunlarda kişi tek başına hareket etmemeli ve hiç bir zaman kahraman gibi davranmaya kalkmamalıdır. Mutlaka takım olarak bir strateji belirlenmelidir. Bu stratejiye oyun içerisinde sadık kalınmalı ve sürekli olarak diğer takım arkadaşları ile iletişim halinde kalınmalıdır. Oyun içerisinde ki bir diğer önemli taktik ise kişinin sürekli sabit durmamasıdır. Sürekli sabit duran kişiler kendini bir süre sonra ele vereceği için mutlaka sürekli olarak hareket halinde olunmalı fırsat oldukça da yer değiştirilmelidir. Eğer maskeniz buğu yaparsa silahınızı yukarı kaldırmalı ve diğer oyunculardan izin isteyerek saha kenarında ki görevliden destek almalısınız.

Paintballda Önemli Hususlar

Paintball’da güvenlik çerçevesinde bir kaç önemli husus vardır. Bunlardan ilki kimse bakmadan ateş etmemelidir. Böyle bir hareket ciddi tehlikeler doğurabilir. Buna ek olarak yakın mesafeden ateş etmemeye özen göstermelisiniz. Bir diğer önemli konu ise mutlaka maske, tulum ve eldiven giyilerek oyun oynanmalıdır. Ekipmansız olarak oynanacak bir oyunda ciddi yaralanmalar gerçekleşebilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.