Paintball Senaryoları

0 195

Paintball, senaryo açısından çok zengin bir oyun olarak tanımlanmaktadır. Takımların hangi türde oynamak istediklerine paintball senaryoları arasından birisini seçerek karar verme imkanı bulunmaktadır. Paintball senaryolarını; orta bayrak, çift bayrak, başkan, rehine operasyonu, son adam, terminatör ve buddy olarak sıralamak mümkün kılınmaktadır. Senaryo açısından zenginliğe sahip bir spor olan paintball, oyuncuları tarafından da tam olarak bu yönüyle sevilmektedir. Ancak senaryo çeşitliliği bu kadar fazla olmasına rağmen takımlar tarafından en çok tercih edilen ve oynanmakta olan iki senaryo bulunmaktadır. Bu senaryolar; orta bayrak ve rehine operasyonu olarak bilinmektedir.

Orta Bayrak Senaryosu

Orta bayrak senaryosunda sahanın tam orta çizgisinde bir bayrak bulunmaktadır ve her iki takımın amacı da ortada bulunan bayrağı alıp, ölmeden kendi kalesine ulaştırmak olarak tanımlanabilmektedir. Hakem düdüğü çaldıktan sonra takım oyuncuları kendi kalelerinden orta çizgideki bayrağa doğru ilerleyerek bayrağı almak için fırsat kollamaktadırlar. Birkaç oyuncu da geri de kalarak onların vurulmaması için karşı takıma karşı geliştirdikleri saldırı stratejisini uygulamaktadır. Orta bayrak senaryosunun tercih edilmesindeki en büyük etken her oyuncunun oyun süresi bitinceye kadar oyunda olmasını sağlaması olarak bilinmektedir. Painball’u sürekli ve devamlı hale getiren oyun senaryolarından biri olduğu için tercih edilen orta bayrak senaryosu en popüler senaryo olarak da adlandırılmaktadır.

Rehine Operasyonu Senaryosu

Orta bayrak senaryosundan tamamıyla farklı bir senaryoyu işleyen rehine operasyonu senaryosu da paintball oyuncuları tarafından oldukça tercih edilen bir senaryo çeşidi olarak bilinmektedir. Rehine operasyonunda, hakemin ya da seyircinin saldırganların elinde rehin tutulması olarak tanımlanabilmektedir. Bu oyun senaryosunda da iki takım bulunmaktadır ancak takımların isimleri kurtarıcılar ve saldırganlar olarak konulmaktadır. Saldırganların rehin aldığı kişiyi kurtarıcıların vurulmamış bir şekilde kurtarmasıyla oyun sona ermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.